• 15 26 489 89
 • kontakt@djzone.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • 27

  lis

  2015

ABC wynajmu samochodów część I

W momencie, gdy udajemy się do wypożyczalni często zastanawiamy się jak będzie trwała procedura wynajmu i czy wszystko będzie można tam wygodnie załatwić. Warto więc o tym jak najwięcej wiedzieć i w tym wpisie postaramy się ten temat poruszyć. Opłaty za wynajem Jeśli decydujemy się na rezerwowanie samochodu telefonicznie czy mailowo możemy również otrzymać informacje o cenie. Ważną kwestią będzie jednak sprawdzenie czy jest to kwota podana nam brutto czy netto. Najczęściej zwierają one podatek 23%, ale na pewno warto zapytać, ponieważ wtedy można się zabezpieczyć. Jeszcze jednak opłata, którą będziemy musieli ponieść to kwestia depozytu. Jego wielkość uzależniona jest od tego jaki samochód chcemy wypożyczyć. Najczęściej w klasie A i B będzie to cena 500 a 700 złotych, klasa C to już około 1000 złotych a w klasie D i wyższych najczęściej więcej niż 1500 złotych. Kwota, która pobrana jest na rzecz depozytu będzie zwrotna w momencie, gdy zwraca się taki pojazd. W takim momencie pracownik dokonuje oględzin samochodu i wypłaca kaucję.

Oczywiście warunek jest tutaj taki, że samochód musi być oddany w takim stanie w jakim odebrany był od pracownika wypożyczalni. Wszystkie należności są już uregulowane. W przypadku, gdy depozyt, chce się wpłacić kartą mamy tak naprawdę do czynienia z jakby operacją preautoryzacji. Jest to blokada środków na koncie, nim dojdzie do rozliczenia wynajmu i zwrotu samochodu. Dokumenty przy wynajmie Jeśli chce się wynająć samochód należy dostarczyć między innymi własny dowód tożsamości oraz obowiązkowo prawo jazdy. Jeśli chodzi o obywateli USA muszą oni posiadać międzynarodowe prawo jazdy, które będzie ich uprawniało do użytkowania pojazdów za granicami bez dodatkowych opłat. Stanowi to potwierdzenie, że osoba ma ważne na terenie USA prawo jazdy. Jeśli wynajmuje się samochód na firmę to warto przedstawić również prawo jazdy i dokumenty firmowe, a także uprawnienie do użytkowania w imieniu właściciela auta.

 • Telefon:
  15 26 489 89

 • ul. Sosnowa 6
  30-596 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@djzone.pl

O nas
logo-footer

Witamy na stronie djzone. Opracowane przez nas artykuły są uaktualniane na bieżąco. Opisujemy tu najlepsze środki lokomocji dla przyjezdnych oraz osób z Krakowa planujących wyjazd za miasto i nie posiadających w danym momencie samochodu. Mamy nadzieję, ze skorzystacie z naszych informacji i okażą się one przydatne.

Banner

Strona naszego partnera merytorycznego. Zapraszamy do zapoznania się naszym zdaniem z eksperckim artykułem na temat leasingowania samochodów do 3,5 tony.

© Copyright djzone. All Rights Reserved.