• 15 26 489 89
 • kontakt@djzone.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • 25

  lis

  2015

Wynajem samochodu – czy warto?

Na rynku polskim powstaje coraz więcej firm oferujących wynajem samochodów. Nic dziwnego, ponieważ obserwujemy coraz większy popyt na „rent a car”, już nie tylko wśród odwiedzających nasz kraj turystów, ale także wśród coraz większej liczby osób prywatnych lub firm, które nie korzystają z leasingu. Dlaczego tak się dzieje i co jest tego przyczyną? Najczęściej wynajmujemy samochód, gdy dochodzi do kolizji drogowej naszego prywatnego pojazdu i musimy go zostawić na kilka dni w warsztacie. Ciężko pożyczyć na kilka dni samochód u rodziny czy znajomych, a z kolei gdy zostajemy bez niego na dłuższy czas, nasze życie niekiedy wywraca się do góry nogami.

Dzięki temu, że poszkodowanemu w wypadku należy się samochód zastępczy z OC sprawcy kolizji, firmy ubezpieczeniowe zapewniają taki komfort swoim klientom, umożliwiając bezpłatne korzystanie z wypożyczonego samochodu. Kolejnym przykładem kiedy wypożyczalnie samochodowe są dla nas ratunkiem, jest wyjazd wakacyjny. Wyobraźmy sobie, że w ostatniej chwili przed wyjazdem psuje nam się samochód. Musimy zostawić go w warsztacie, a najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest korzystanie z wynajmu samochodu.

Również w sytuacji, gdy przyjeżdżamy do innego miasta bez swojego samochodu, wypożyczalnie świetnie wybawiają nas od konieczności jazdy taksówkami czy środkami komunikacji miejskiej. Wiele małych przedsiębiorstw korzysta też z usługi „rent a car”, ponieważ nie chcą wiązać się na lata np. umowami leasingowymi czy kupnem samochodu na raty. Najwięcej oddziałów firm wynajmujących samochody znajduje się na lotniskach, gdyż wynajem jest najlepszym i najprostszym rozwiązaniem dla osób przyjeżdżających do kraju w odwiedziny do bliskich.

 • Telefon:
  15 26 489 89

 • ul. Sosnowa 6
  30-596 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@djzone.pl

O nas
logo-footer

Witamy na stronie djzone. Opracowane przez nas artykuły są uaktualniane na bieżąco. Opisujemy tu najlepsze środki lokomocji dla przyjezdnych oraz osób z Krakowa planujących wyjazd za miasto i nie posiadających w danym momencie samochodu. Mamy nadzieję, ze skorzystacie z naszych informacji i okażą się one przydatne.

Banner

Strona naszego partnera merytorycznego. Zapraszamy do zapoznania się naszym zdaniem z eksperckim artykułem na temat leasingowania samochodów do 3,5 tony.

© Copyright djzone. All Rights Reserved.