• 15 26 489 89
 • kontakt@djzone.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • 23

  lis

  2015

Rynek wynajmu aut w Polsce - charakterystyka

Niemal w tym samym momencie, w którym oferta wynajmu długoterminowego pojawiła się na polskim rynku, jej zalety zostały dostrzeżone zarówno przez małe, jak i przez średnie firmy. Trudno się temu dziwić, skoro umożliwiała ona wymianę samochodu w czasie trwania umowy, zwolnienie z czynności serwisowych oraz brak tych opłat, które wiążą się z ubezpieczeniem OC. Szybko okazało się, że może być to rozwiązanie, które będzie konkurowało z leasingiem. Z czasem wspomniane zalety stały się też jasne dla odbiorców prywatnych, ci ostatni uświadomili sobie bowiem, że wcale nie trzeba posiadać samochodu, aby istniała możliwość korzystania z niego.

To właśnie z myślą o tej ostatniej grupie wprowadzono zresztą najem krótko- oraz średnioterminowy w ostatnim czasie cieszący się szczególnym wzrostem zainteresowania. Do niedawna zwracając uwagę na największy problem wynajmu w sektorze prywatnym podkreślano niską świadomość odnoszącą się nie tylko do dostępności, ale i łatwości wypożyczenia samochodu. Polacy mieli jednak okazję zapoznać się z tego typu usługą, między innymi podczas wypoczynku w państwach basenu Morza Śródziemnego. Co ciekawe, już po powrocie do kraju to właśnie te osoby zaczęły poszukiwać podobnych ofert. Zainteresowanie wynajmem aut przez osoby prywatne jest widoczne przez cały rok, z jego wzrostem mamy jednak do czynienia zwłaszcza w okresie wakacyjnym, a także podczas świąt i długich weekendów.

Klienci poszukują przy tym samochodów o zróżnicowanych właściwościach kierując się zarówno aktualnymi potrzebami, jak i możliwościami finansowymi. Pewna ich grupa wynajmuje przede wszystkim samochody użytkowe, a więc takie, które mogą pomieścić zarówno pięcioro pasażerów, jak i ich bagaż. Inni decydują się przede wszystkim na samochody luksusowe i sportowe podnoszące prestiż i już choćby z tego powodu wzbudzające duże zainteresowanie. Bez względu na rodzaj samochodów klientom zależy jednak na komfortowym wyposażeniu, klimatyzacja i komplet poduszek powietrznych to więc już od dawna standard, a nie rozwiązanie luksusowe.

 • Telefon:
  15 26 489 89

 • ul. Sosnowa 6
  30-596 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@djzone.pl

O nas
logo-footer

Witamy na stronie djzone. Opracowane przez nas artykuły są uaktualniane na bieżąco. Opisujemy tu najlepsze środki lokomocji dla przyjezdnych oraz osób z Krakowa planujących wyjazd za miasto i nie posiadających w danym momencie samochodu. Mamy nadzieję, ze skorzystacie z naszych informacji i okażą się one przydatne.

Banner

Strona naszego partnera merytorycznego. Zapraszamy do zapoznania się naszym zdaniem z eksperckim artykułem na temat leasingowania samochodów do 3,5 tony.

© Copyright djzone. All Rights Reserved.