• 15 26 489 89
 • kontakt@djzone.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • 18

  lis

  2015

Czy w Krakowie są wypożyczalnie samochodów?

Kraków to miasto, w którym liczba firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów jest całkiem spora. Większość z nich ma swoje firmowe strony internetowe, to właśnie z nich możemy dowiedzieć się na wypożyczenie jakiego auta możemy liczyć. Duża liczb firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów sprawiła różnorodność cen. W zależności od modelu i klasy wypożyczanego samochodu za jedną dobę najmniej zapłacimy sześćset złotych, najwięcej – trzysta złotych. Wypożyczając samochód na dłużej niż na jedną dobę zapłacimy mniej. Jeżeli chcemy wypożyczyć samochód nie możemy zapomnieć o zabraniu ze sobą ważnego dowodu osobistego i prawa jazdy.

Większość firm żąda, aby klienci zrobili kopie tych dokumentów i pozostawili je w biurze wypożyczalni. Większość firm pobiera także kaucję zwrotną. Jej wysokość jest różna, waha się od pięciuset do tysiąca złotych. Oddając auto w takim stanie, w jakim je wypożyczyliśmy kaucja zostanie nam zwrócona. Jak parkować w Krakowie? Parkowanie w Krakowie, a zwłaszcza w jego historycznym centrum jest bardzo utrudnione, tym bardziej, że obowiązują tam także obostrzenia dotyczące się poruszania samochodów. Bez specjalnego pozwolenia wydanego przez miejskie władze nie mamy co liczyć, że uda nam się wjechać w ulice w obrębie Plant oraz, że będziemy mogli poruszać się tam szybciej niż 20 km/ha.

Nad przestrzeganiem przepisów czuwa system monitoringu. Jeszcze trudniej będzie nam skorzystać z samochodu w okolicach Rynku Głównego. Jego część wokół kościoła Mariackiego i Sukiennic została w ogóle wyłączona z ruchu samochodowego. W tej części rynku można poruszać się wyłącznie pieszo ewentualnie rowerem. W miejscach, w których zostały wyznaczone strefy parkowania pobierane są opłaty. Opłaty te nie są pobierane w weekendy. Ze względu na ograniczenia w poruszaniu się po centrum Krakowa samochodem i trudności w jego zaparkowaniu, to jednak mimo wszystko wypożyczenie samochodu ułatwia poruszanie się po mieście.

 • Telefon:
  15 26 489 89

 • ul. Sosnowa 6
  30-596 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@djzone.pl

O nas
logo-footer

Witamy na stronie djzone. Opracowane przez nas artykuły są uaktualniane na bieżąco. Opisujemy tu najlepsze środki lokomocji dla przyjezdnych oraz osób z Krakowa planujących wyjazd za miasto i nie posiadających w danym momencie samochodu. Mamy nadzieję, ze skorzystacie z naszych informacji i okażą się one przydatne.

Banner

Strona naszego partnera merytorycznego. Zapraszamy do zapoznania się naszym zdaniem z eksperckim artykułem na temat leasingowania samochodów do 3,5 tony.

© Copyright djzone. All Rights Reserved.