• 15 26 489 89
 • kontakt@djzone.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • 2

  gru

  2015

Kraków - ośrodek turystyczny i baza wypadowa

Zarówno Kraków, jak i jego okolice, niezmiennie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony turystów. Miasto może pochwalić się bogatym dziedzictwem historycznych i kulturowym, a także znakomitym zapleczem turystycznym, nie można więc dziwić się, że miliony zwiedzających pojawiają się tu co roku. Samo lotnisko Kraków-Balice może pochwalić się ruchem na poziomie ponad trzech milionów pasażerów w ciągu roku. Zdecydowana ich część pojawia się w mieście w celach turystycznych. Osoby, które odwiedzają Kraków doceniają też jego korzystne położenie w zasięgu ważnych węzłów komunikacyjnych, w tym zwłaszcza połączeń lotniczych i drogowych oraz kolei.

Nie da się więc ukryć, że jest to znakomita baza umożliwiająca podróżowanie do innych miast na południu polski. Osoby, które myślą o tym, aby nie tylko zwiedzić Kraków, ale i swobodnie podróżować po całej Małopolsce, coraz częściej dochodzą do wniosku, że wynajem samochodów na lotnisku Kraków-Balice jest wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem. Międzynarodowy Port Lotniczy imienia Jana Pawła II Kraków-Balice może się pochwalić wyjątkowo atrakcyjnym położeniem, zlokalizowany jest bowiem na terenie miejscowości Balice w odległości około 11 kilometrów na zachód od centrum Krakowa. Dojazd do centrum miasta z lotniska jest nie tylko łatwo dostępny, ale również relatywnie tani, najczęściej odbywa się pociągiem, choć można również skorzystać z autobusu lub samochodu.

Kurs taksówką wiąże się z wydatkiem od 55 do 60 złotych i zajmuje od dwudziestu do trzydziestu minut, duże znaczenie ma bowiem aktualne natężenie ruchu drogowego. Podróżni, którzy na Lotnisku Balice decydują się na wynajem samochodu zazwyczaj nie ograniczają się jedynie do zwiedzenia Krakowa i jego najbliższych okolic. Często Kraków postrzegany jest przez nie jako znakomita baza wypadowa do Małopolski, a nawet do wycieczek za granicę. Kraków jest przecież położony na trasie A4, a więc najdłuższej polskiej autostrady. Droga ta łączy najważniejsze miasta na południu Polski, a jednocześnie jest odcinkiem międzynarodowej trasy E40.

 • Telefon:
  15 26 489 89

 • ul. Sosnowa 6
  30-596 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@djzone.pl

O nas
logo-footer

Witamy na stronie djzone. Opracowane przez nas artykuły są uaktualniane na bieżąco. Opisujemy tu najlepsze środki lokomocji dla przyjezdnych oraz osób z Krakowa planujących wyjazd za miasto i nie posiadających w danym momencie samochodu. Mamy nadzieję, ze skorzystacie z naszych informacji i okażą się one przydatne.

Banner

Strona naszego partnera merytorycznego. Zapraszamy do zapoznania się naszym zdaniem z eksperckim artykułem na temat leasingowania samochodów do 3,5 tony.

© Copyright djzone. All Rights Reserved.